7 Mayıs 2021

Covid Hakkındaki Gerçekleri Kabul Etmek Neden Bu Kadar Uzun Sürdü?

ile admin

Birkaç cümle bir asırlık bilimi sarstı.

Bir hafta önce, Dünya Sağlık Örgütü bir pandemiyle karşı karşıya olduğumuzu ilan ettikten bir yıldan fazla bir süre sonra, web sitesinde “Koronavirüs Hastalığı (Covid-19): Nasıl Bulaşır?” Başlıklı bir sayfa. görünüşte küçük bir güncelleme var .

Bu sorunun ajansın tepkisi olmuştu ağzından sınırdışı ve hızlı bir şekilde yere düşmesi edilir – – “Mevcut deliller virüs yayılır solunum damlacıkları tarafından ana yol olduğunu göstermektedir” diye “birbirleri ile yakın temas içinde olan insanlar arasında . “

Gözden geçirilen yanıt , yakın temasta iletimi hala vurgulamaktadır, ancak şimdi bunun aerosoller (yüzebilen daha küçük solunum parçacıkları) ve damlacıklar yoluyla olabileceğini söylüyor. Ayrıca, virüsün “havalandırmanın yetersiz olduğu ve / veya kalabalık iç mekanlarda” bulaşmasının bir nedenini de ekliyor, bunun nedeni “aerosollerin havada asılı kalması veya 1 metreden daha uzağa gitmesi” olduğunu söylüyor.

Değişiklik pek dikkat çekmedi. Haber konferansı yoktu, büyük bir duyuru yoktu.

Daha sonra Cuma günü, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri de Covid-19 hakkındaki kılavuzunu güncelledi ve bu daha küçük partiküllerin solunmasının virüsün yakın mesafeden bile bulaşması için anahtar bir yol olduğunu açıkça söyleyerek ve virüsün üstüne koydu. hastalığın nasıl yayıldığının listesi.